Strava

 

Nejprve je nutno si uvědomit že činčila je aktivní hlavně večer a přes noc a tomu by jsem měly přizpůsobit i její krmení. Dobré je si udělat časoví rozvrh který se pokusíme pravidelně každý den dodržovat, docílíme tím toho že se bude činčila na náš příchod těšit, protože si ho spojí s podáváním stravy  pamlsků. 

 

SENO 

Seno je jednou z nejzákladnějších potravou činčil. Seno by nikdy v kleci nemělo chybět,činčila by ho měla mít vždy k dispozici neomezené množství. Seno podáváme jen kvalitní rozhodně by se do klece nemělo dostat seno vlhké, zapařené, či dokonce plesnivé. Sena se v obchodech prodává od mnoha výrobců a dodavatelů je třeba vyzkoušet které právě u vás doma poletí. Jinak nejlepší je seno domácí. 

 

GRANULE 

Na českém trhu se dají zakoupit různé druhy granulí od mnoha výrobců, stejně jako v případě sena je zase zapotřebí vyzkoušet jaké granulky budete kupovat. POZOR: ve zverimexech se často setkáte s tím, že se vám velice milá a ochotná prodavačka bude snažit prodat jakési míchané směsky, ty ale nejsou pro činčilu vhodné, dokonce pro ni mohou být smrtelné.

 

 

PAMLSKY

 

Jako pamlsek můžeme dát kousek sušeného jablíčka, rozinku, sušenou mrkev, svatojánský chléb, kousek tvrdého chleba, sušený šípek plod i květ, a mnoho dalšího, doporučuji činčile dávat stravu jen sušenou ne vodnatou. 

 

NA ZOUBKY 

Je důležité aby měla činčila něco na zoubky, větve listnatých ovocných stromů (jabloň, hrušeň), větve vrby.... nejsou vhodné větve jehličnatých stromů. Dále by neměl chybět minerální kámen nebo sépiová kost. 

NIKDY NEPODÁVÁME!!!

olejnatá semena jako jsou slunečnice, oříšky, sušené exotické ovoce a ovoce peckovin švestky třešně.